Moskitiery

Czym są moskitiery?

Moskitiery to siatki na komary, które umieszczone są w aluminiowej ramie. Zbudowane z lekkiej, ale wytrzymałej siatki, która wykonana jest z włókna szklanego. Siatka moskitiery jest twarda i napięta, wytrzymała na skoki temperaturowe. Występuje w dwóch kolorach szarym i czarnym. Szary kolor siatki stosowany jest zwykle do moskitier w kolorze drewnopodobnym, antracycie. Kolor czarny siatki często występuje z białą ramą, jednak nie jest to reguła, każdy klient sam dobiera kolor siatki do moskitiery.
Wyodrębniamy kilka rodzajów moskitier:
1. Moskitiery okienne
2. Moskitiery drzwiowe otwierane
3. Moskitiery drzwiowe przesuwne
4. Moskitiery rolowane
5. Moskitiery składane (harmonijkowe)

1. Moskitiery okienne, są to aluminiowe ramy wypełnione drobno tkaną siatką z włókna szklanego. Montowane na ramie okiennej od zewnętrznej strony okna. Dzięki niewielkim gabarytom i cienkie, lecz wytrzymałej siatce moskitiery są mało widoczne i nie zmieniają wyglądu okna z zewnątrz. Moskitiery robione są pod indywidualne zamówienie klienta, ze względu na różne wymiary okien.

2. Moskitiery drzwiowe otwierane, ramy aluminiowe montowane do drzwi tarasowych, balkonowych, zewnętrznych. Rama aluminiowa moskitiery drzwiowej jest 2-3 razy grubsza niż okiennej, dlatego moskitiery drzwiowe są solidniejsze niż okienne. Rama moskitiery drzwiowej musi być grubsza, ponieważ moskitiery drzwiowe mają znacznie większe wymiary niż okienne. Montowane na zawiasach ze sprężynami, które powodują automatyczne zamykanie się moskitiery drzwiowej. 

3. Moskitiery przesuwne.

System moskitiery przesuwnej ma zastosowanie w dużych, przeszklonych wnękach balkonów, tarasów oraz ogrodów zimowych. Moskitiera przesuwna montowana jest bezpośrednio do ramy drzwiowej lub ościeży. Skrzydło moskitiery przesuwa się między górna, a dolną szyną jezdną, których szeroki wybór pozwala na montaż moskitiery w różnych wariantach, na wszystkich typach okien i drzwi z gwarancją bezkolizyjnej współpracy z roletami zewnętrznymi. Dodatkowe wzmocnienie moskitiery, montowane poprzez połączenie zatrzaskowe, umożliwia wykonanie ramy skrzydła o większych gabarytach.


4. Moskitiery rolowane

Moskitiery zwijane pełnią funkcję identyczną do klasycznych moskitier, czyli zabezpieczają pomieszczenie przed wpadaniem owadów, liści oraz pyłków i kurzu do wnętrza domów lub pomieszczeń użytkowych. Jednak w odróżnieniu od klasycznych moskitier dają właścicielowi większy komfort i wygodę, gdyż w każdej chwili wedle potrzeby możemy zwinąć moskitierę i będzie ona nie widoczna. Jest to zaletą dla Pań domu, gdyż zwinięta moskitiera znacznie ułatwia mycie i pielęgnacje okien.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz