Rolety wewnętrzne

Czym są rolety wewnętrzne?

Rolety wewnętrzne, są to wszystkie rodzaje rolet montowanych po wewnętrznej stronie okna. Do rolet wewnętrznych zaliczamy: 
1. Rolety tradycyjne.
2. Rolety dzień i noc.
2. Rolety w kasecie.
3. Rolety rzymskie.

1. Rolety tradycyjne są to rolety w systemie mini, z tkaniną jednolitą. Tkanina jednolita może być w wersji podgumowanej, zwykłej, z falbanką, bądź jakimś wzorem, z nadrukiem. Jest to najprostszy i najtańszy system rolet. Brak kasety i prowadnic sprawił że rolety są tanie i lekkie. Ze względu na niską cenę, jest to najpowszechniejszy system produkowanych rolet. Roleta może być montowana wraz z prowadzeniem żyłkowym. Prowadzenie żyłkowe powoduje płynne zwijanie i rozwija materiału, a także zabezpiecza belkę dolną, aby nie tłukła się o okno kiedy okno jest otwarte.

2. Rolety dzień i noc, w prawdzie nie jest to oddzielny system roletowy, jest to tylko nazwa materiału, jednak ze względu na sławę jaką posiada tkanina dzień i noc większość producentów wyodrębnia tę tkaninę jako oddzielny system roletowy. Tkanina dzień i noc może być montowana w systemie z kasetą i prowadnicami, jak i w systemie mini. W tym boju wygrywa system mini ze względu na niższą cenę. Klienci dla których liczy się estetyczny wygląd częściej wybierają system kasetowy, ponieważ znacznie lepiej prezentuje się niż system mini.

3. Rolety w kasecie 
Rolety materiałowe w kasetach cechują się eleganckim stylem, dokładnie zaciemniają całe pomieszczenie Ograniczenie do minimum przenikanie światła słonecznego do pomieszczenia dzięki prowadnicom bocznym i kasecie osłaniającej. Prowadnice pełnią jeszcze jedną bardzo ważną rolę, utrzymują materiał przy oknie w czasie uchylania okna, dzięki czemu materiał jest stabilny i nie tłucze się o szybę.
4. Rolety rzymskie
Pozwalają połączyć walory estetyczne jaki i funkcjonalne .Dzięki zastosowaniu tkanin dekoracyjnych i zasłonowych pomieszczenia uzyskują  wyjątkowy i nie powtarzalny wygląd.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz