sobota, 17 grudnia 2016

Realizacje mid.info.pl grudzień 2016 montaż rolet i plis


Realizacje wykonane w listopadzie i grudniu 2016. 

Artykuł powstał z myślą podzielenia się wybranymi realizacjami wykonanymi przez firmę MiD i użytymi do tego akcesoriami ze sklepu internetowego domero.pl. W tym artykule opiszemy kilka montaży rolet dzień i noc i żaluzji plisowanych w dwóch miesiącach.


Nasza firma miała zaszczyt wyprodukować i zamontować rolety dzień i noc w kasetach PCV i plisy w Bogucinie. 11 sztuk rolet dzień i noc w kolorze ecru w kasetach w kolorze białym i prowadnicami. Montaż odbył się na specjalna taśmę dwustronną piankową o szerokości i szerokości. 2 rolety były montowane na okna balkonowe, które miały wysokość ponad 200 cm. Udało się zmieścić tkaninę w te kasety, jednak nie zawsze jest taka możliwość. Wszystko zależy od gramatury materiału, czy materiał jest podgumowany czy nie. W tym miejscu zaznaczamy, że w naszej ofercie znajdą państwo także rolety dzień i noc podgumowane!Plisy montowaliśmy łącznie do 8 okien. Do czterech okien zamontowaliśmy klasyczne plisy z regulacją góra dół, natomiast do reszty plisy łukowe. Montaż plis łukowych wymaga trochę rozeznania i doświadczenia, zaznaczam, że możliwy jest montaż plisy łukowej bez doświadczenia na tzw. "chłopski rozum". Jednak zalecamy zlecić tę pracę profesjonalistom. Nawet dla ludzi zajmujących się od lat montażami osłon okiennych nie jest to łatwy kawałek chleba i aby dobrze wykonać montaż należy wszystko dobrze wymierzyć i przygotować.

W Świdniku w grudniu wykonaliśmy montaż 5 sztuk rolet dzień i noc w kasetach i z prowadnicami. Tkaniny do rolet noc-dzień były podgumowane, dlatego też właściciele nie muszą się martwić o przebijanie światła słonecznego po zasłonięciu rolet. 3 sztuki w kolorze ciemnego brązu, świetnie pasują do kanapy i dekoracji całego pomieszczenia. 2 sztuki w kolorze jasnego brązu świetnie pasują do koloru paneli na podłodze. Stosując tkaninę podgumowaną osiągamy bardzo praktyczny efekt pełnego zaciemnienia, a także dekoracyjny dzięki zastosowaniu kaset i prowadnic. Musimy przyznać że w 2016 roku 80% rolet sprzedawanych i montowanych przez naszą firmę to rolety w kasetach.W Grudniu dokonaliśmy także montażu rolet dzień i noc i żaluzji plisowanych na osiedlu dziesiąta.

Zamontowane zostały 2 sztuki żaluzji plisowanych dwu kolorowych. Od strony zewnętrznej okna tkanina była w kolorze białym, co według nas było dobra decyzją właścicieli, ponieważ kolor biały jest kolorem odbijający promienie słoneczne, a nie absorbującym, tak jak kolory ciemne. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciele zyskali dodatkową funkcjonalność. Od strony wewnętrznej zastosowany został zastosowany kolor czarny, który świetnie komponowały się we wnętrzu pomieszczenia. 

W pozostałych pokojach zamontowaliśmy rolety dzień i noc w kasetach białych PCV. Tkanina roletowa była podgumowana w kolorze jasno szarym8 sztuk rolet PCV D-n przyklejanych do ramy okiennej na specjalną taśmę. Zastosowany został łańcuszek bez końcowy, jak to zazwyczaj ma miejsce w roletach DUO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz