wtorek, 5 kwietnia 2016

Jakie są cech moskitier drzwiowych?

Moskitiery drzwiowe otwierane

W dzisiejszym poście opiszemy budowę  moskitier drzwiowych otwieranych.

1. Budowa moskitiery drzwiowej.
2. Mocowanie moskitiery drzwiowej

Otwierane moskitiery drzwiowe charakteryzują się tym, że drzwi moskitiery otwierają się na zewnątrz. Zwykle montuje się je jedynie na jedną część skrzydła okien drzwiowych, tego które będzie otwierane. Moskitiera drzwiowa jest wydatkiem w granicach 300 zł, jeżeli mówimy o w miarę standardowym wymiarze moskitiery. Dlatego większość osób decyduje się na montaż jedynie na skrzydle okna drzwiowego, które jest otwierane. Natomiast część stała okna balkonowego pozostaje bez moskitiery. 

1. Budowa moskitiery drzwiowej.
Moskitiera drzwiowa zbudowana jest z grubych profili aluminiowych łączonych ze sobą za pomocą nitów. Pionowe i poziome profile aluminiowe na łączeniach nacinane są pod kątem 45 stopni. Co sprawia, że łączenie profili jest niewidoczne, dodatkowo jest ono silikonowanie silikonem w kolorze profilu moskitiery. Po wewnętrznej stronie profili moskitierowych jest miejsce na siatkę, którą się tam wpycha i zabezpiecza specjalną gumą. Guma wypełnia lukę wraz z siatką co zapewnia stabilne mocowanie siatki w profilu. Dodatkowo każda moskitiera drzwiowa posiada poprzeczne wzmocnienie stosowane w 2/3 wysokości moskitiery drzwiowej. Na wzmocnieniu zazwyczaj montowana jest klamka od wewnętrznej strony moskitiery, która umożliwia jej otwieranie. Po zewnętrznej stronie także jest klamka, która mocowana jest na dowolnej wysokości. 

2. Mocowanie moskitiery drzwiowej
Moskitiera drzwiowa mocowana jest na zawiasach, które przykręcane są do ramy okiennej. Zawiasy dobierane są pod kolor profili moskitiery. Aby cała rama moskitiery przylegała do drzwi, montuje się także magnes, który trzyma mocno profil moskitiery przy ramie okiennej tak, że owady nie wlecą do domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz