środa, 24 lutego 2016

Jak prawidłowo czyścić moskitiery okienne?

Witamy, dzisiaj odpowiemy na pytanie: "jak czyścić moskitiery okienne?".
Rozpatrzymy proces mycia moskitiery pod pewnymi aspektami:

1. Myjemy na oknie, czy zdejmujemy?
2. Gdzie te haczyki od moskitiery?
3. A co z siatką moskitierową?
4. Czym najlepiej umyć?

1. Myjemy na oknie, czy zdejmujemy?

Pierwsza, zasadnicza uwaga, jeżeli chcemy cokolwiek robić z moskitierą, to musimy ją ZDJĄĆ Z OKNA! Siatka moskitierowa musi być napięta, więc każde jej wypchnięcie, będzie powodowało niszczenie moskitiery. Podczas produkcji moskitiery siatka jest wpychana za pomocą uszczelki i najlepiej gdyby nie była wyciągana. Dlatego kiedy chcemy umyć moskitierę pierwszym krokiem który robimy, to zdejmujemy moskitierę z okna.


2. Gdzie te haczyki od moskitiery?

Moskitierę zdejmujemy przekręcając haczyki w taki sposób, żebyśmy mogli spokojnie wyciągnąć moskitierę z okna. Łapiemy ją za oczka, które są montowane od wewnątrz i które służą do montażu i demontażu. Następnie na potrzeby mycia możemy je całkowicie odkręcić od ramy okiennej. Zanim zaczniemy odkręcać haczyki, moskitierę kładziemy na podłodze, najlepiej na dywanie, żeby nam się nie porysowała. Dbamy o to aby powierzchnia na której będziemy kłaść moskitierę była równa. Teraz spokojnie możemy odkręcić haczyki i położyć je w bezpiecznym miejscu, żeby nie zginęły.

3. A co z siatką moskitierową?

Siatkę najlepiej omijać, możemy ją umyć, ale tylko jeżeli moskitiera leży na płaskiej powierzchni. Moskitierę kładziemy wewnętrzną stroną do podłogi, tak aby sitka przylegała maksymalnie do podłogi (żebyśmy jej nie wypychali). Teraz możemy przystąpić do mycia siatki i ramy moskitiery. Przekręcając na druga stronę zadbajmy o to aby nie było przestrzeni między siatką a podłogą. Możemy podłożyć jakąś szmatkę pod siatkę moskitiery, żeby nie wypychać siatki.

4. Czym najlepiej umyć moskitierę?

Aby zrobić to dobrze stosujemy lekki detergent z wodą i szmatkę.

5 komentarzy:

 1. Firma Astra Lublin oferuje wysokiej jakości produkty stolarki okiennej i drzwiowej, spełniające najwyższe standardy. Zapraszamy.
  okna lublin

  OdpowiedzUsuń
 2. A może pergole producent wrocław perfecta.pl ma w swojej ofercie ciekawe rozwiazania które także można zastosować na balkonie jeszcze bardziej zmieniając jego wygląd.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rozwiązaniem będzie bez wątpienia moskitiera ramowa na magnes. Można taką dostać na stronie https://www.knall.com.pl/c52,Moskitiery. Jest ona bardzo szybka w montazu oraz demontazu właśnie dzięki magnesom. Moje moskitiery trzymają się już trzeci sezon a kosztowały około 70 złotych także stosunek cena/jakość jest bardzo korzystna dla kupującego.

  OdpowiedzUsuń
 4. My myjemy moskitierę w całości razem z siatką, bo bardzo dużo brudu się na niej zbiera. Polecam zajrzeć na stronę https://rolety-okienne-krakow.eu/. Mają ciekawy wybór moskitier.

  OdpowiedzUsuń
 5. No proszę, dzięki za porady, na pewno się przydadzą. Właśnie przymierzam się do zakupów na https://plissandroll.pl i moskitiery też na pewno mi się przydadzą.

  OdpowiedzUsuń